top of page

WIBRACJE ZDROWIA & HARMONIA ŻYCIA

Harmonia dzwieku mis tybetanskiich i gongu otwiera nas na zycie wewnetrzne ,Swiatło naszej duszy uzdrawia nas

.​Dźwięk, światło jak i większość kryształów, są najbardziej uporządkowanymi formami w przyrodzie, a ład to pewna wersja spokoju. Dźwięki z mis tybetańskich wnikają w ciało niosąc informację zdrowia. Dociera ona do każdej pojedynczej komórki pobudzając ją do właściwej wibracji. Subtelne drgania przenikając ciało rozprzestrzeniają się koncentrycznymi falami. Każda molekuła, każda cząsteczka zostaje dotknięta przez przyjemny dźwięk. To wspaniały, masaż dla 4 bilionów komórek w ciele – masaż komórkowy. Masaż oddziaływuje równocześnie na ciało fizyczne jak i na ciała subtelne, doprowadzając je do harmonii i wzajemnej równowagi, gdyż celem masażu jest stan zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Podczas masażu ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu – stan ALFA, w którym to dochodzi do zsynchronizowania półkul mózgowych, a ciało pozbawione napięć i blokad zaczyna odczuwać lekkość i spokój. Właśnie w takim stanie likwidowane są negatywne wzorce, stare bezużyteczne sposoby myślenia, odczuwania i oceniania własnego ciała. Każda misa wydaje dźwięki zarówno wysokie jak i niskie. W zależności od zastosowanej techniki uderzenia można osiągnąć określone skutki terapeutyczne. Misy tybetańskie wydają wszystkie dźwięki których potrzebuje nasze ciało. Ponadto masażysta zna strefy ciała ​szczególnie wrażliwe na odbiór dźwięków.​

Gonging

  Dźwięk Gongu to Muzyka  reprezentująca Pełnię Ducha, jest bardzo bliska chórom biblijnych aniołów zwanych - Elohim . Wprowadza w odmienne stany świadomości. Pole Gongu to czysty , święty rezonans oznaczający harmonię. Terapia Gongiem to metoda odzyskiwania radości i wysokich wibracji. To podejmowania ścieżki rozwoju duchowego, poprzez kombinację tonów Gongów. Instrumenty w rodzaju Gongów zabierają Ciebie tam, gdzie przestajesz osądzać. Wiele osób doświadczyło też z Gongiem poprzednich wcieleń. U słuchaczy pojawia się Kochająca Życzliwość zwana muzycznym rezonansem, następuje zestrojenie ludzkości z duchem natury. Dźwięk Gongu posiada sakralny, magiczny charakter i rozwija planetarną świadomość, przyczyniając się do ewolucji ludzkości. Podczas tej terapii często zachodzi coś co nazywamy spontanicznym uzdrowieniem. Kąpiel w Gongu wpływa korzystnie na twoje zdrowie ponieważ wzmacnia pranę, energię kundalini, siłę Chi, która przepływa przez ciebie tak silnie że ma odmładzający wpływ na Twoje komórki. Pozwól sobie na odprężające przeżycie i poczucie rozchodzenia się oceanicznych fal uzdrawiającego rezonansu i transformacje Twojego życia. Dźwięk gongu wywołuje głębokie rozluźnienie, wyswabadzając nas od strumienia myśli uwalnianych przez nasz umysł, i pobudza układ wewnątrz-wydzielniczy na wyższy poziom funkcjonowania. Poproszony o wyjaśnienie skutków medytacji z gongiem oraz jak go używać, Yogi Bhajan odpowiedział:

„Gong jest bardzo prosty. Jest to układ współwibracyjny. Jest to dźwięk samej Kreatywności. Kto gra na gongu, gra na Wszechświecie. Gong nie jest jakąś zwyczajną rzeczą do grania. Z niego wyszła cała muzyka, wszystkie dźwięki, i wszystkie słowa. Dźwięk gongu jest jądrem Słowa. Gong nie jest jakimś instrumentem muzycznym czy perkusyjnym. Gong jest piękną wzmocnioną wibracją. Jest on niczym mnóstwo strun, jakbyście grali na milionie strun. Gong jest tym jedynym narzędziem, którym możecie stworzyć takie połączenie wibracji przestrzeni.”

”Skoncentruj się na dźwięku , gdyż możesz w nim odkryć tajemnicę istnienia i odnaleźć wewnętrzny głos swojego Ja”

                                                                            

Podczas kąpieli w dzwieku  tworzy się przestrzeń, w której możliwe jest spojrzenie na siebie z zupełnie innej perspektywy. Często pojawiają się odpowiedzi na nurtujące nas pytania, rozjaśnia się nam umysł. Możemy zamknąć niechciane rozdziały naszego życia, a ponadto oczyszczamy się i jesteśmy bardziej przy sobie. W momencie podłączenia się pod dźwięk i wejścia w stan głębokiej medytacji wkraczamy na obszary symboli i znaków, które są kierunkowskazami dla naszego życia. Dzięki kąpieli w dźwięku można zanurzyć się w dźwiękach kosmosu i odbyć niezapomnianą podróż w głąb siebie. Gong jest narzędziem terapeutycznym, silnie oczyszczającym i tak jak kąpiel wodna odświeża nasze ciało, tak dźwięki gongu oczyszczają nasze sfery emocjonalne i duchowe.

Kąpiele w dźwiękach odbywają się w pozycji leżącej.
Pamiętajmy, że aby być zdrowym, trzeba zachować równowagę pomiędzy naszą sferą fizyczną, emocjonalną i duchową, a dźwięk potrafi korzystnie oddziaływać na tych trzech płaszczyznach. Tak więc, zatrzymajmy się na chwilę, zróbmy sobie przerwę i podarujmy sobie dźwięk.   Medytacja z Gongiem

Celem zajęć jest podnoszenie wibrcji psycho fizycznych,zestrojenie sie z polem Duszy z wyższym JA.Wprowadzenie w życie harmoni spokoju zdrowia.

          Zapraszam wszystkich na zajcia medytacji z gongiem.​bottom of page