
Masaż misami tybetanskimi Metoda Petera Hessa

Podczas masażu dźwiękiem odczuwamy atmosferę zaufania i bezpieczeństwa, w której możemy , uwolnic się od stresu, lęku, zmartwień, wątpliwości oraz innych podobnych uczuć, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Atmosfera ta pozwala nam nawiązać kontakt z naszymi potrzebami i naszą „wewnętrzną mądrością”. Odczuwamy błogi stan ciała i być może po raz pierwszy od dłuższego czasu ponownie świadomie zaczynamy to ciało odczuwać.
Harmonia dzwieku mis tybetanskiich i gongu otwiera nas na życie wewnetrzne ,Swiatło naszej Duszy uzdrawia nas .
Galopujące myśli się uspokajają, a nasza dusza znów znajduje przestrzeń do rozwoju. Te aspekty stanowią główną oś naszego zdrowia w jego całościowym rozumieniu. Stanowią one podstawę dla radosnego, świadomego i kreatywnego życia. Z wielu lat doświadczeń w praktyce można wyróżnić następujące aspekty działania masażu dźwiękiem:
Holistyczna metoda –jednoczesne działanie na ciało, duszę i umysł
Dostarcza całej gamy zróżnicowanych wysokich, harmonijnych i naturalnych dźwięków mis
Przynosi głębokie odprężenie organizmu
Wzmacnia pierwotne zaufanie człowieka
Rozwija umiejętność „puszczania“ i wprowadzania się w stan relaksu
Przyczynia się do poprawy stanu zdrowia poprzez harmonizację, regenerację oraz witalizację
Wspiera i poprawia świadomość własnego ciała

Stwarza dostęp do własnych zasobów samoregeneracji oraz umożliwia ich wykorzystanie
Wzmacnia pewność siebie, kreatywność, siły twórcze i motywację.
Działanie dźwięków jest bardzo złożone. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka metoda ta wydaje się być prosta, to jednak jej zastosowanie wymaga gruntownej wiedzy na temat działania dźwięku i jego oddziaływania na organizm oraz zebrania własnych doświadczeń, by móc w ukierunkowany i bezpieczny sposób stosować ją dla dobra klientów.
.
Założenia i postrzeganie człowieka w masażu dźwiękiem według Petera Hessa:
Pod pojęciem masażu dźwiękiem według Petera Hessa należy rozumieć podstawową metodę masażu dźwiękiem oraz szereg opierających się na niej innych form. Wszystkie one warunkują specjalizację metody pracy z dźwiękiem oraz możliwość wykorzystania tej formy masażu w wielu dziedzinach.
Masaż dźwiękiem według Petera Hessa jest w pierwszej kolejności metodą służącą rozluźnieniu. W rękach odpowiednio wykształconej osoby może być również wykorzystywana w takich dziedzinach jak pedagogika, doradztwo, terapia oraz medycyna.
Metody Petera Hessa są przez cały czas ukierunkowane na wzmacnianie zdrowych i dobrze funkcjonujących elementów (porównaj założenie salutogenezy). Silny nacisk kładzie się przede wszystkim na zasoby i propozycje rozwiązań, których celem jest troska o człowieka jako całości, jak również kształcenie jego umiejętności i wiedzy, nawet jeśli niektóre z tych zasobów są dla niego niedostępne w pewnych sytuacjach życiowych. Tempo oraz intensywność sesji masażu zawsze wynika z dopasowania się do potrzeb klienta, ponieważ wie on (wewnętrznie) najlepiej, co dla niego jest dobre (porównaj postrzeganie człowieka w humanistycznej psychologii. Z
Zapraszam serdecznie wszystkich na masażmisami tybetanskimi, indywidlalny masaż trwa okolo 45 min plus rozmowa wprowadzająca całosć około jednej godziny. Przepiekne doświadczenie spokoju zapraszam.
